poniedziałek, 7 maja 2012

naturalnie słodkie placki z gruszki



Składniki:
  • gruszka
  • łyżka soku z cytryny
  • 5łyżek mąki pszennej pełnoziarnistej
  • jajko
  • cynamon
  • 150g serka homogenizowanego naturalnego
  • łyżeczka miodu
Gruszkę obrać, oczyścić i zetrzeć na tarce z grubymi oczkami. Skropić sokiem z cytryny. Dodać mąkę, jajko i cynamon, a następnie dokładnie wymieszać.
Smażyć na niewielkiej ilości oleju.
Podawać z serkiem wymieszanym dokładnie z miodem.

Porcja takich placuszków dobrze zrobi każdemu na nastrój, a i raczej talii bardzo nie zaszkodzi.
Świetnie nadają się również do jedzenia na zimno. Można je więc bez problemu przyrządzić w 5minut rano i wziąć do pracy czy na uczelnię :)

Dzisiejszy dzień jest przedziwny.

Czas na piknik 2012

2 komentarze:

  1. Ostatnio uwielbiam wszystko co zawiera gruszkę, więc to idealny przepis dla mnie:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mniam, ale smakowity przepis:)

    OdpowiedzUsuń