wtorek, 20 marca 2012

Orkiszowe pancakesy kakaowe

Zakup patelni ceramicznej poskutkował zrobieniem banalnie prostych pełnoziarnistych pancakesów kakaowych. Niestety nie miałam czasu na robienie zdjęć, bo patrzyły na mnie tak uroczo i chciały definitywnie, by je natychmiast zjeść.
Postaram się dodać zdjęcie, jak tylko znajdę trochę czasu na zrobienie ich ponownie.
Pozdrawiam wiosennie!

Orkiszowe pancakesy kakaowe
  • mąka orkiszowa pełnoziarnista - 150g
  • mleko - 250ml
  • żółtko jaja
  • białka z dwóch jaj (myślę, że i z jednego wystarczy)
  • cukier trzcinowy - 3łyżki
  • kakao - 2łyżki
  • odrobina oleju do smażenia
Ubić białka. W osobnym naczyniu wymieszać ze sobą mąkę, cukier i kakao. Następnie powoli wlewać mleko i żółtko, ciągle mieszając. Gdy masa dokładnie się już połączy, dodać ubite białka i delikatnie zamieszać całość. Smażyć na mocno rozgrzanej patelni, najlepiej bez tłuszczu lub na jego odrobinie.
Ja podałam je z musem z mrożonych truskawek i jogurtu. Równie smaczne muszą być też z konfiturami lub solo : )

Przepis dodaję do akcji "Śniadanie mistrzów".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz