sobota, 7 kwietnia 2012

bardzo domowy pasztet wielkanocny


Składniki:
  • 400g wątróbki drobiowej
  • 1 cebula
  • olej do smażenia wątróbki
  • 200g mięsa wołowego (u nas tzw. "gulaszowe", najchudsze)
  • 280g żołądków drobiowych
  • 150g chudego wędzonego boczku
  • 100g dobrze uwędzonej kiełbasy
  • 300g chudych kawałków z kurczaka(bez skóry i kości)
  • 2 ząbki czosnku
  • liść laurowy, ziele angielskie
  • 170g ugotowanych ziemniaków (ok 3szt)
  • 1 duża bułka pszenna (ok 100g)
  • 1 jajko
  • jak najwięcej przypraw :)

Wątróbkę podsmażyć i poddusić na oleju z cebulą.
Mięso wołowe, żołądki, 50g boczku, kiełbasę i kawałki kurczaka ugotować wraz z czosnkiem, zielem angielskim i liściem laurowym (ok 2,5h, aż mięso wołowe zmięknie).
Doprawić wywar pod koniec gotowania.
Wszystko zmielić wraz z namoczoną bułką i ziemniakami.
Aby ułatwić sobie mielenie, podsmażyć pozostałe 100g boczku na patelni i dodawać do mielenia, gdy odczuwa się "opór" ; )
Po zmieleniu powstałą masę dobrze wymieszać, doprawić wedle uznania (u nas - sól, pieprz, tymianek, majeranek, papryka, pietruszka).
Po doprawieniu dodać jajko i znowu wymieszać. Czasem należy dodać jeszcze jedno jajo. Ma powstać gęsta, lecz kleista masa.

Piec w naczyniu żaroodpornym lub blaszce keksowej w temperaturze ok 200stopni przez 30minut (do suchego patyczka).

No to wesołych! : )

Przepis dodaję do akcji "Wielkanocne smaki 2012".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz