piątek, 4 maja 2012

ciecierzycowe-love

składniki:
  • ciecierzyca - 1/2szkl suchych nasion
  • ziemniaki - 4małe sztuki, pokrojone w słupki
  • papryka czerwona - 1 średnia sztuka sztuka
  • marchewka - 1 duża sztuka
  • szpinak - 100g świeżych liści
  • łyżka oliwy
  • 3 ząbki czosnku
  • pieprz, curry, papryka, zioła prowansalskie i wszystko co lubicie - jak najwięcej przypraw
ciecierzycę moczyć przez 12h, ugotować do miękkości.
 pokrojone w słupki ziemniaki wrzucić na patelnię z oliwą i dusić pod przykryciem kilka minut, mieszając co jakiś czas.
w tym czasie pokroić paprykę na niewielkie paseczki, marchewkę w plasterki, a czosnek przecisnąć przez praskę lub posiekać drobno.
do ziemniaków dorzucić paprykę i marchewkę, dusić do miękkości (ja podlewałam wodą z gotowania ciecierzycy). następnie dorzucić szpinak i ciecierzycę, czosnek i przyprawy. dokładnie wymieszać. po chwili zdjąć z ognia i podawać. :)

danie jest bogate w białko, błonnik i witaminy. :) warzywa i strączki, czyli bogactwo zdrowia!

tygodniowy wyjazd do warszawy wspominać będę jeszcze długo. udało mi się zobaczyć kilka wspaniałych miejsc, w których jeszcze nie byłam, ugotować kilka wyśmienitych potraw, których jeszcze nie jadłam i odpocząć tak, jak dawno nie odpoczęłam. : ) powyżej kawałek mojej wyprawy od kuchni.

Przepis dodaję do akcji "Festiwal kuchni indyjskiej", "Dania upiększające skórę" oraz "Czas na piknik".

1 komentarz: