piątek, 11 maja 2012

idealnie sycące pełnoziarniste placuszki z rabarbarem i daktylami

Składniki (na 1 porcję):
  • 3łyżki mąki pszennej pełnoziarnistej
  • jajko
  • garstka bardzo drobno posiekanych orzechów włoskich
  • kilka daktyli suszonych
  • łyżeczka cynamonu
  • łyżeczka kakao
  • łyżeczka sezamu
  • pół łodygi rabarbaru
  • łyżeczka oleju do smażenia
  • łyżeczka mleka (opcjonalnie!)
Rabarbar obrać i oczyścić, a następnie pokroić w drobną kostkę. Jeśli masz na to czas, zasyp go łyżeczką cukru na jakiś czas, by odlać nadmiar soku. Jeśli się spieszysz, pomiń ten punkt : )
Do miski wbij jajko, lekko je ubij trzepaczką, dodawaj stopniowo stale mieszając mąkę, cynamon, kakao, sezam, pokrojone drobniutko daktyle i orzechy. Wymieszaj wszystko. Na koniec dodać rabarbar, zamieszać. Smażyć na złocisty kolor.

i zajadać : ))))
Moja patelnia ceramiczna sprawdza się w takich sytuacjach rewelacyjnie. Nic nie przywiera, placuszki ślicznie odchodzą, nie przypalają się, wprost same spadają z patelni. Nic, tylko smażyć ;p
A potem pakować do pojemniczka i brać ze sobą na piknik albo na długi dzień w pracy, na przerwę : )



Czas na piknik 2012

3 komentarze:

  1. Mmmm, porywam całość :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawe i pomysłowe, super :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Dziękuję za dodanie linka do przepisu w akcji Czas na piknik. Jednak warunkiem zamieszczenia przepisu w podsumowaniu akcji u mnie na blogu jest dodanie banerka nie z Durszlaka, ale bezpośrednio spod zaproszenia. Możesz też po prostu dodać sam link bezpośrednio do zaproszenia do akcji na blogu.
    Dziękuję i zapraszam z kolejnymi pomysłami na pyszne piknikowe dania :)
    Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń