niedziela, 20 maja 2012

kakaowe dietetyczne naleśniczki razowe


Składniki (na 2 małe porcje)
na ciasto:
  • 50g mąki orkiszowej pełnoziarnistej
  • 50g mąki żytniej pełnoziarnistej
  • 15g otrębów (u mnie pszenne i orkiszowe)
  • pół szklanki mleka (120ml)
  • niecałe pół szklanki wody (100ml)
  • 1 duże jajko (u mnie 67g - waga bez skorupki)
  • łyżka kakao (5g)
  • łyżka oleju
na nadzienie:
  • 70g sera twarogowego (u mnie półtłusty)
  • 30g kefiru 0%
  • 5 rodzynek
  • łyżeczka miodu (5g)
  • 60g domowych powideł : ) a jeśli nie macie to użyjcie niskosłodzonego dżemu!
Wszystkie składniki na ciasto dobrze mieszamy, tak by nie było grudek. Smażymy na dobrze rozgrzanej patelni na odrobinie oleju lub całkiem bez tłuszczu.
Ser rozdrabniamy, dodajemy kefir, rodzynki i miód.
I śniadanie, deser lub słodki obiad gotowe : )
Mi zostało kilka sztuk z dzisiejszego podwieczorku na jutrzejszy zabiegany dzień.



Przepis dodaję do akcji "Czas na piknik" oraz "Gotowe do drogi".

4 komentarze:

  1. zachęciłaś mnie do zrobienia!
    pozdrawiam ciepło,
    Szana,
    www.gastronomygo.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślałam, że to rolada, tak pięknie wyszły :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Hej, mam pytanie: co trzeba zrobić, żeby brać udział w tych wszystkich testach, np. jedzenia? Chodzi mi o przysyłanie produktów, które się potem publikuje na blogu

    OdpowiedzUsuń